Motorola przejmuje Blue Wave

Motorola przejmuje firmę Blue Wave Systems produkującą rozwiązania DSP. Transakcja, której wartość jest szacowana na 135-165 mln USD, zakończy się prawdopodobnie w II kwartale tego roku. Po jej zakońc...

Motorola przejmuje firmę Blue Wave Systems produkującą rozwiązania DSP. Transakcja, której wartość jest szacowana na 135-165 mln USD, zakończy się prawdopodobnie w II kwartale tego roku. Po jej zakończeniu Blue Wave stanie się częścią działu telekomunikacyjnego pionu Motorola Computer Group.

Przejęcie to ma pomóc Motoroli w uzupełnieniu oferty o technologię rozwiązań przetwarzania sygnałowego, na które w ostatnim czasie rośnie zapotrzebowanie rynku telekomunikacyjnego. Jest to związane z rozwojem sieci pakietowych oraz integracją transmisji głosu i sieci bezprzewodowych z Internetem.

Zobacz również:

W ofercie Blue Wave znajdują się m.in. zaprezentowane po raz pierwszy w roku 1999 podsystemy ComStruct dla operatorów telekomunikacyjnych oraz oprogramowanie Framework Architecture for Communication Technologies, pozwalające na szybsze tworzenie rozwiązań DSP.

***

Motorola będzie zwalniać


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200