Motorola przejmie C-Port za 430 mln USD

Motorola przejmie firmę C-Port, amerykańskiego producenta mikroprocesorów. Transakcja o wartości 430 mln USD ma zostać przeprowadzona w formie wymiany akcji i zakończona w II kwartale br. C-Port prod...

Motorola przejmie firmę C-Port, amerykańskiego producenta mikroprocesorów. Transakcja o wartości 430 mln USD ma zostać przeprowadzona w formie wymiany akcji i zakończona w II kwartale br.

C-Port produkuje m.in. procesory sieciowe o nazwie C-Port C-5 DCP, używane w przełącznikach i innych urządzeniach sieciowych. Są to programowalne układy, pozwalające na dodawanie nowych funkcji bez konieczności wymiany routerów i przełączników internetowych.

Przejęcie to umożliwi Motoroli szybszy rozwój inteligentnych sieci szerokopasmowych budowanych w technologii DigitalDNA. Jest to skalowalna technologia, mogąca zastąpić znacznie wolniejszą technologię ASIC (Application Specific Integrated Circuits), obecnie stosowaną jako standard.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200