Motorola oferuje narzędzie rozpoznające polecenia wydawane głosem

Motorola Solutions wprowadza do oferty rozwiązanie, dzięki któremu użytkownicy używający mobilne urządzenia tej firmy mogą im wydawać polecenia głosem. Rozwiązanie nosi nazwę TekSpeech Pro i został opracowane głównie z myślą o osobach pracujących np. w magazynach oraz hurtowniach, czyli w takich miejscach, w których ręczne wpisywanie poleceń jest utrudnione.

Producent zapewnia, że aplikacja jest łatwa w obsłudze i oprogramowanie jest w stanie rozpoznawać polecenia wydawane przez różne osoby, a nie tylko przez właściciela mobilnego urządzenia. A może to być dowolne mobilne urządzenie (typy „wearable”, podręczne czy instalowane np. na wózkach widłowych) produkowane przez firmę Motorola Solutions.

Warto przypomnieć, że pierwsza wersja oprogramowania TekSpeech ujrzała światło dzienne dziesięć lat temu i została wtedy opracowana przez firmę Psion PLC, która został przejęta dwa lata temu przez korporację Motorola Solutions za kwotę 200 mln USD. Część korporacji Motorola Solutions produkująca rozwiązania „enterprise” została z kolei przejęta niedawno (w pierwszym kwartale br.) przez firmę Zebra Technologies. Transakcja opiewa na kwotę 3,45 mld USD i ma zostać sfinalizowana pod koniec tego roku.

Zobacz również:

  • Google uruchamia swój sklep na Amazonie
  • Google wprowadzi aktualizacje do Meet, Chat i Voice

Produkowane przez Motorolę urządzenia potrafią odczytywać dane na różne sposoby (np. poprzez skanowanie kodów kreskowych czy po wprowadzeniu ich z klawiatury). Każdy z nich wymaga jednak użycia rąk, co niekiedy jest kłopotliwe i po prostu trudne. Stad pomysł na opracowanie systemu, który rozpoznaje polecenia wydawane głosem, uwalniając w ten sposób ręce.

System pracuje na tyle elastycznie, że rozpoznaje polecenia wydane z różnym akcentem i z różną szybkością. Wspiera też 21 różnych języków. Cena rozwiązania zależy od wielkości wdrożenia. Istotne jest też to, że użytkownik może je integrować z firmowych systemem ERP (Enterprise Resource Planning (ERP) oraz z systemem WMS (Warehouse Management Systems; zarządzanie magazynami).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200