Motorola licencjonuje Mac OS

Apple Computer podpisał porozumienie licencyjne z Motorola Computer Group na udostępnianie systemu operacyjnego Mac OS.

Apple Computer podpisał porozumienie licencyjne z Motorola Computer Group na udostępnianie systemu operacyjnego Mac OS.

Umowa dotycząca wersji 7.5.x systemu, obejmuje także następne jego ulepszenia. Porozumienie dotyczy szesnastu wersji językowych zatwierdzonych przez Apple'a do licencjonowania. Brak wśród nich języka polskiego.

W myśl umowy, po raz pierwszy licencjobiorca będzie mógł sublicencjonować system innym firmom. Porozumienie to pozwala Motoroli na dystrybucję systemu operacyjnego wraz z produkowanymi komputerami opartymi na architekturze Power Macintosh oraz zgodnymi ze specyfikacją PowerPC Platform.

Dzięki porozumieniu użytkownicy komputerów uzyskają kolejne "źródło" systemów opartych na platformie Mac OS. Motorola, rozwijająca wraz z IBM i Apple Computer platformę PowerPC, będzie mogła udostępniać licencję niezależnym firmom kupującym od koncernu płyty główne i kompletne systemy komputerowe. Apple zapowiada dalsze przyznawanie certyfikatów na sprzęt sprzedawany z Mac OS.

W najbliższym czasie Motorola zamierza połączyć ofertę systemów biurkowych dostępnych z Mac OS z rodziną serwerów opartych na Windows NT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200