Motorola Xoom za 599 dolarów

Tablet Motoroli w wersji Wi-Fi bez 3G pojawi się na rynku 27 marca w takiej samej cenie jak konkurencyjny iPad 2. Nowa wersja pierwszego tabletu z systemem Android Honeycomb będzie dostępna we wszystkich ważnych sklepach w USA oraz w sprzedaży internetowej.

Motorola Xoom Wi-Fi+3G w USA została wydana w sieciach AT&T i Verizon 3G. Bez umowy kosztuje 799 dolarów. W tej wersji jest o 70 dolarów droższa niż porównywalny model Apple iPad 2. Nowy Xoom Wi-Fi jest natomiast w tej samej cenie, co porównywalny iPad 2 Wi-Fi.

Tablet Motorola Xoom pojawi się w największych sieciach sklepów w USA. Trafi do Amazon.com, Best Buy, Costco, RadioShack, Sam’s Club, Staples i Walmart. Będzie dostępny w tradycyjnej sprzedaży detalicznej oraz za pośrednictwem Internetu.

Zobacz również:

  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Beta Adobe Flash 10.2 nie trafi do domyślnego oprogramowania Xooma, ale będzie można ją pobrać z Android Market, gdzie pojawi się 18 marca. Motorola nie wspomniała nic o aktualizacjach oprogramowania naprawiających działanie slotu Micro SD.

Xoom jest poważną alternatywą dla iPada 2. Motorola potrzebuje jednak, nieco więcej czasu na dopracowanie szczegółów, a deweloperzy na przygotowanie większej ilości aplikacji specjalnie dla systemu Androida Honeycomb. Tablet może korzystać z części aplikacji Android Martket, ale nie ze wszystkich. Motorola Xoom Wi-Fi posiada 32 GB pamięci wewnętrznej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200