Monitory Panasonic

PanaFlat PF70 ma superpłaski ekran i jest opracowany w nowej technologii pokrywania fosforem.

PanaFlat PF70 ma superpłaski ekran i jest opracowany w nowej technologii pokrywania fosforem.

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Europie 17" monitor PanaFlat PF70 o superpłaskiej powierzchni ekranu. Jest on przeznaczony przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, gdzie niezbędna jest wysoka jakość obrazu oraz dokładne, pozbawione zniekształceń ich odwzorowanie. Jednocześnie firma ujawnia niektóre szczegóły dotyczące nowej, będącej w fazie opracowań, technologii Crystal Pigment Technology, która znajdzie zastosowanie w nowych modelach monitorów tej firmy.

PanaFlat PF70 oferuje maksymalną rozdzielczość wynoszącą 1280 x 1024 pkt. przy częstotliwości odświeżania 80 Hz (800 x 600 pkt. przy 135 Hz). Monitor jest wyposażony w specjalną maskę szczelinową, umożliwiającą uzyskanie małej odległości między punktami wynoszącą 0,24 mm, a także w nowej konstrukcji system odchylania oraz podwójny kwadrupolowy system ogniskowania opracowane przez Panasonic. Urządzenie jest wyposażone w funkcje zarządzania energią zgodne ze specyfikacją VESA oraz automatycznie dopasowuje swoje parametry do karty graficznej zainstalowanej w komputerze PC w standardzie Plug & Play. Monitory PanaFlat PF70 mają być dostępne w sprzedaży od maja br.

Opracowywana przez Panasonic technologia Crystal Pigment Technology polega na zastosowaniu nowego rodzaju fosforu o wysokiej koncentracji pigmentu. Umożliwia zwiększenie kontrastu wyświetlanych obrazów dzięki istotnemu zmniejszeniu odbicia rozproszonego światła zewnętrznego. W przeciwieństwie do innych technik jest to technologia tania. Podczas targów CeBIT Panasonic zaprezentował za zamkniętymi drzwiami nowe monitory z kineskopami wykorzystującymi Crystal Pigment Technology. W porównaniu z modelami standardowymi miały one znacznie lepszą jakość obrazu, a przy wyłączonym wyświetlaniu widać było, że czerń ekranu jest głębsza. Nowe monitory mają pojawić się na rynku w IV kwartale br. Przygotowywane są modele 17" i 19" o krótszej lampie kineskopowej.


TOP 200