Monitorowanie sieci za darmo i bez limitu urządzeń

Axence wprowadza zmianę w swojej ofercie wchodząc w model freemium: oddaje w ręce użytkowników darmową i w pełni użyteczną aplikację do monitorowania sieci firmowej, Axence nVision Free.

Jej uzupełnieniem jest wersja Pro zawierająca dodatkowe funkcje zaawansowanego zarządzania infrastrukturą IT. Axence nie zapomina również o swoich obecnych Klientach: w ramach aktualizacji do wersji 7.5 otrzymują oni nie tylko nowe funkcje, ale także dodatkowy prezent w postaci pełnej funkcjonalności monitorowania sieci do nielimitowanej liczby urządzeń.

Axence nVision to sztandarowy produkt firmy, który w sposób kompleksowy wspiera rozwiązywanie problemów z infrastrukturą teleinformatyczną. Zapewnia m. in. precyzyjne wykrywanie, wizualizację i monitorowanie sieci, monitorowanie aktywności użytkowników, inwentaryzację sprzętu i oprogramowania oraz kontrolę dostępu do portów USB i nośników danych. Ponadto umożliwia ochronę przed awariami, alarmowanie i opcję generowania raportów.

Zobacz również:

  • HWMonitor zapewni świetny monitoring w komputerze

Największą rewolucją jest wprowadzenie darmowego oprogramowania Axence nVision Free, które zapewnia mapowanie i monitorowanie nielimitowanej liczby urządzeń oraz podstawowe funkcje monitorowania użytkowników, inwentaryzacji, helpdesk i kontroli dostępu do urządzeń dla 25 komputerów. Aplikacja jest bezpłatna, również do użytku komercyjnego, a co ważne, jest ona faktycznie użyteczna: prawie cała funkcjonalność modułu Network została udostępniona za darmo.

Uważamy, że w pełni funkcjonalne, profesjonalne aplikacje do monitorowania sieci powinny być dostępne za darmo. Na rynku istnieje już całkiem sporo takiego oprogramowania, ale Axence nVision Free wyróżnia się wśród nich przede wszystkim tym, że oprogramowanie jest dostępne dla systemu Windows, przyjazne i intuicyjne w obsłudze, a przy tym zapewnia szereg przydatnych funkcji monitorowania sieci o jakości typowej dla komercyjnych rozwiązań z najwyższej półki – komentuje Grzegorz Oleksy, dyrektor firmy Axence.

Przez ostatnie miesiące trwały też wzmożone prace nad Axence nVision Pro. W nowej wersji 7.5 użytkownicy zyskują możliwość zbierania danych do inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania na systemach Linux i Mac OS X. Zwiększono także wydajność i stabilność oprogramowania za sprawą nowej bazy w standardzie PostgreSQL.

Również obecni Klienci korzystający z wersji Pro Axence nVision będą mile zaskoczeni. W ramach aktualizacji do wersji 7.5, otrzymują nieodpłatnie moduł Network bez limitu monitorowanych urządzeń. Dotyczy to także zakupu nowej licencji lub upgrade’u do Axence nVision 7.5 Pro. Obecnie najtańsza opcja to zakup serwera Axence nVision w cenie 1500 zł netto, w ramach której Klient otrzymuje bezterminową licencję na pełną funkcjonalność modułu Network dla nielimitowanej liczby urządzeń.

Firma zapowiada, że nie są to ostatnie nowości dotyczące Axence nVision. Kolejne aktualizacje zostały zaplanowane na już wrzesień b.r. Pojawi się wówczas zupełnie nowy moduł HelpDesk, a darmowa edycja programu będzie w przyszłości również wzbogacana o kolejne funkcje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200