Monitorowanie baz danych w ramach usług MySQL Enterprise

Firma MySQL AB potwierdziła, że jeszcze w tym roku będzie oferować usługę monitorowania baz danych w ramach komercyjnej subskrypcji MySQL Enterprise.

Pod koniec września pojawiła się informacja o tym, że od dwóch lat projektanci firmy pracują nad projektem o kryptonimie 'Merlin', mającym być usługą monitorowania baz danych, która w sposób ciągły skanuje użytkowników w pod kątem ich słabych punktów w zakresie bezpieczeństwa i wąskich gardeł w zakresie wydajności.

Podczas corocznej konferencji użytkowników Nothern European w Londynie, MySQL zapowiedziała nową wersję komercyjnych usług MySQL Enterprise, która zawierać będzie technologię Merlin.

Merlin ma stać się częścią segmentu MySQL Network, firmowej subskrypcji komercyjnej MySQL Enterprise, pod koniec roku. MySQL oferuje MySQL Enterprise na czterech różnych poziomach, w cenie za roczną subskrypcję od 595 do 4 995 USD za serwer. Baza danych MySQL Enterprise Server i elementy jej technicznego wsparcia w ramach subskrypcji, są już dostępne.