Monitor dla profesjonalistów

W lipcu na polski rynek trafi nowy monitor CRT - NEC MultiSync FP1375X wyposażony w ekran o przekątnej 22 cala.

W lipcu na polski rynek trafi nowy monitor CRT - NEC MultiSync FP1375X wyposażony w ekran o przekątnej 22 cala.

Jest to pierwszy model CRT koncernu wyposażony w technologię Ambix, która zadebiutowała w monitorach LCD firmy NEC w roku 1999.

Rozwiązanie to polega na połączeniu w jednym monitorze interfejsu cyfrowego (DVI) z analogowym VGA. Dla użytkowników cyfrowych kart graficznych oznacza to możliwość skorzystania z połączenia oferującego lepszą jakości obrazu.

Monitor NEC MultiSync FP1375X skierowany jest na rynek użytkowników profesjonalnych pracujących z aplikacjami CAD/CAM, DTP, obróbką prepress oraz projektowaniem stron internetowych.

Z komputerem MultiSync FP1375X może zostać połączony za pośrednictwem cyfrowego interfejsu DVI-D oraz analogowych: DVI-A oraz VGA. Monitor wyposażono także w port USB (1x upstream, 3x downstream).

Flagowy model koncernu zbudowano w oparciu o udoskonalony kineskop Diamondtron Natural Flat. Rzeczywista przekątna ekranu wynosi ok 51 cm, a wielkość plamki to 0,24 mm. W monitorze MultiSync FP1375X zastosowano trójwarstwową powłokę OpriClear+ (G-WARAS) poprawiającą kontrast i jasność obrazu oraz redukującą refleksy światła zewnętrznego. Rekomendowana rozdzielczość pracy to 1600 x 1200 pikseli przy odświeżaniu 85Hz. Rozdzielczość maksymalna to 2048 x 1536 pikseli przy 80 Hz.

Dodatkowo monitor wyposażono w nowy standard odwzorowania kolorów sRGB (standarised RGB). Dzięki profilom ICC porządkującym zarządzanie barwami w sRGB, prawdziwe barwy mogą być transferowane do sRGB z niewielkimi stratami, co pozwala na ograniczenie rozbieżności pomiędzy barwami na monitorze i oryginalnymi. Urządzenie posiada rozbudowane funkcje regulacji parametrów obrazu, min.: ustawianie poziomej i pionowej zbieżności (dynamicznej oraz statycznej), korekta obrazu w narożnikach ekranu i regulacja efektu Moiré. W MultiSync FP1375X zastosowano także opcję "Self-Dignosis Circuit" - system diagnostyczny, który o ewentualnych usterkach informuje w formie wyświetlanych na ekranie komunikatów. Kolejną ciekawą funkcją jest Asset Management , która umożliwia identyfikację monitora w sieci.

MultiSync FP1375X spełnia następujące normy bezpieczeństwa i ergonomii: TCO 99, Energy 2000, CE, MPR-II, TŰV-GS, TŰV-Ergonomie, Energy Star oraz ISO 9241 -3/-7/-8.

Monitor waży 29,7 kg, jego wymiary to 495 x 493 x 473 mm (S x W x G). Pobór mocy w trakcie pracy wynosi 140W, w trybie uśpionym mniej niż 5W.

MultiSync FP1375X objęty jest 3-letnią gwarancją producenta. Na terenie Polski realizowana jest ona w systemie "door-to-door".

Sugerowana cena detaliczna netto została ustalona na poziomie ok 5000 zł.

Więcej informacji: www.nec.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200