Money.pl poszukuje inwestora

Serwis finansowy potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki na dofinansowanie bieżącej działalności. Zarząd firmy zamierza sprzedać część udziałów w spółce lub podnieść jej kapitał zakładowy. Biorąc pod uwagę pozycję serwisu na rynku i jego wyniki finansowe, Money.pl ma niewielkie szanse na pozyskanie dużego inwestora.

Portal finansowy Money.pl kolejny raz szuka źródeł finansowania. Spółce zależy przede wszystkim na wsparciu bieżącej działalności. "Nie szukamy dużego inwestora, gdyż firmy z branży lub fundusze venture capital interesują się głównie wynikami finansowymi, przychodami i zyskami. Obecnie musimy umocnić pozycję na rynku i jak najszybciej zrównoważyć miesięczne koszty i przychody. W pierwszym kwartale tego roku nasze wyniki finansowe były słabsze niż zakładaliśmy" - powiedział Arkadiusz Salamon, prezes Money.pl. W ramach dofinansowania, pozwalającego na dalszą działalność serwisu, przedstawiciele zarządu firmy chcą sprzedać część udziałów w spółce lub podnieść jej kapitał zakładowy. Kwota, która pozwoliłaby funkcjonować serwisowi w nie zmienionej formie i składzie osobowym, musi mieć przynajmniej pięć zer. Zdaniem prezesa A. Salamona, przy bieżących kosztach działalności serwisu Money.pl może osiągnąć swój punkt krytyczny już w najbliższych tygodniach. Jeśli środki nie zostaną pozyskane, spółka zredukuje zatrudnienie (obecnie pracuje w niej 12 osób). Następnym krokiem pozostanie jedynie ogłoszenie bankructwa.

Na początku bieżącego roku Money.pl po raz pierwszy poinformował, że poszukuje kolejnych źródeł finansowania, aby nadal rozwijać serwis. Wówczas firma prowadziła rozmowy z dwoma funduszami venture capital z polskiego rynku i z jednym inwestorem amerykańskim. Strony nie doszły jednak do porozumienia.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Money.pl wystartował w maju 2000 r. jako następca Wirtualnego Serwisu Ekonomicznego, który działał od 1997 r. Koszty funkcjonowania serwisu pokrywały do tej pory przychody z reklam oraz działalności informatycznej firmy Prorexim s.c. Kapitał zakładowy spółki wynosi 1,5 mln zł. Większościowy pakiet (74%) udziałów w Money.pl należy do założycieli firmy Prorexim - Arkadiusza Salamona i Arkadiusza Osiaka, którzy tworzą obecnie zarząd spółki. Według badań przeprowadzonych w maju br. przez SMG/KRC, w kategorii serwisów finansowych Money.pl uplasował się na szóstej pozycji. Serwis odwiedza regularnie jedynie 1,1% respondentów.

Klika najbliższych tygodni przesądzi o tym, czy Money.pl podzieli los konkurencyjnego Pilota Finansowego.

***

Portal Pilot Finansowy zakończył działalność

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200