Money.pl inwestuje w E-prawnik.pl

Spółka Money.pl została właścicielem 51% udziałów w firmie prowadzącej serwis E-prawnik.pl, informuje Gazeta Wyborcza. Money.pl chce zbudować grupę kapitałową, na którą będą się składały serwisy biznesowe i fachowe.

Serwis e-prawnik.pl został założony w 2000 r.. Można w nim znaleźć porady prawne skierowane zarówno do firm jak i osób prywatnych.

E-prawnik.pl należy do firmy legalsupport sp. z o. o. Według wyników badania Megapanel PBI/Gemius za lipiec 2007 serwis miał ponad 400 tys. użytkowników (real users).

Legalsupprt poza prowadzeniem e-prawnik.pl zajmuje się także sprzedażą e-booków. Według Money.pl firma będzie miała w tym roku 1 mln zł przychodu.

Według niepotwierdzonych informacji Gazety Wyborczej, Money.pl zapłaciło za udziały w e-prawnik.pl kilka milionów złotych.

Wrocławski serwis Money.pl należy do niemieckiego wydawnictwa Handelsblatt. W lipcu wszystkie serwisy należące do Money.pl odwiedziło prawie 2 mln internautów (dane za Megapanel PBI/Gemius).

Źródło: Gazeta Wyborcza

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200