Molex rozbuduje polską fabrykę

Producent okablowania strukturalnego rozbuduje zakład produkcyjny zlokalizowany w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tczewie. W przyszłości polska fabryka ma stać się centrum logistycznym, obsługującym klientów firmy z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Firma Molex Premise Networks, producent okablowania strukturalnego, zamierza rozbudować zakład produkcyjy zlokalizowany w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tczewie. To efekt przeprowadzenia gruntownej reorganizacji, która - zdaniem przedstawicieli Molexu - została wymuszona spowolnieniem gospodarki amerykańskiej i światowej.

Do Polski zostanie przeniesiona cała nie zautomatyzowana produkcja, wykonywana dotychczas w fabrykach w USA i Wlk. Brytanii. Zakład w Tczewie będzie się zajmować m.in. montażem podzespołów z obwodami drukowanymi, znakowaniem produktów, a także ich pakowaniem. "Zakończenie przeniesienia produkcji z Wlk. Brytanii nastąpi na początku sierpnia br. a z USA - na początku września. Zatrudnienie w Tczewie wzrośnie o ok. 50 osób" - mówi Adrian Poborski z polskiego oddziału Molex Premise Networks. W przyszłości polski zakład stanie się centrum logistycznym, obsługującym klientów prawie z całej Europy, a także częściowo z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200