Modułowe serwery IBM

Po trzech latach prac konstrukcyjnych nad architekturą Enterprise X-Architecture IBM wprowadził do oferty nową serię eServerów x440. Urządzenia mogą być rozbudowane do systemu 16-procesorowego.

Po trzech latach prac konstrukcyjnych nad architekturą Enterprise X-Architecture IBM wprowadził do oferty nową serię eServerów x440. Urządzenia mogą być rozbudowane do systemu 16-procesorowego i można w nich zainstalować do 64 GB pamięci operacyjnej.

eServer x440 jest dedykowany do zastosowań w e-biznesie, gdzie może zostać wykorzystany jako pojedyncza jednostka centralna obsługująca dużą bazę danych lub urządzenia pełniące rolę wirtualnych serwerów konsolidujących serwery poczty elektronicznej. eServer x440 może zostać uruchomiony w dowolnej kombinacji dwóch systemów operacyjnych - Microsoft Windows i Linux z pojedynczą konfiguracją SMP zawierającą od 4 fizycznych do 64 wirtualnych partycji.

Serwer oferowany jest za cenę poniżej równowartości 50 tys USD. Na rynku będą również dostępne 2-procesorowe maszyny x440, których cena kształtować się będzie poniżej równowartosci 18 tys USD.

Więcej informacji:

IBM Polska

tel. 22-87-86-994

fax. 22-87-86-888

http://www.ibm.pl