Modułowe Windows

Najpopularniejsze gry telewizyjne w USA wytwarza firma Nintendo.

Najpopularniejsze gry telewizyjne w USA wytwarza firma Nintendo. Być może konkurencją dla nich staną się programy edukacyjne i gry tworzone w oparciu o tak zwane modułowe Windows, to jest programowalne środowisko graficzne, przeznaczone do interakcyjnego odtwarzania prezentacji multimedialnych, nie wymagające korzystania z typowego komputera z myszą, klawiaturą itp. Podstawę modułowego Windows stanowi, zintegrowany z aplikacją, program obsługowy, działający na typowym sprzęcie dla gier, ale o znacznie większym zakresie możliwości funkcjonalnych. Do współdziałania z tymi programami można korzystać z typowych dla gier drążków, wolantów, monitorów dotykowych, tablic uaktywnianych przez nacisk itp.

Zastosowania modułowych Windows znacznie przekraczają dziedzinę gier. Można ich używać do przygotowania programów uczących obsługi urządzeń lub programów, demonstracji działania i korzystania ze skomplikowanych przyrządów itp. Każdy, kto pracuje nad obszernym programem szkoleniowym, ma szansę przygotować go w formie "pigułki" multimedialnej z kompakt dyskiem CD-ROM. Pierwszą jaskółką takich systemów jest produkt firmy Tandy - Video Information System (VIS), wymagający jedynie telewizora do pokazania prezentacji multimedialnej. W ramach VIS dostępna jest encyklopedia multimedialna Comptona, vademecum na temat Biblii i gry.

Przewiduje się, że rozwinięciem koncepcji będzie umieszczenie Windows w pamięci ROM komputera, co zdecydowanie przechyli szalę na korzyść tego systemu operacyjnego.


TOP 200