Modułowa biblioteka StorageTek

StorageTek uruchomił produkcję modułowej biblioteki, nadając jej nazwę StreamLine SL500. Biblioteka składa się z modułu podstawowego i opcjonalnie z dodatkowych modułów rozszerzających.

Moduł podstawowy zawiera od 30 do 50 gniazd na taśmy, a moduły rozszerzające (których może być maks. cztery) noszą nazwy DEM (Drive Expansion Module) i CEM (Cartridge Expansion Module).

W bibliotece, która wspiera systemy operacyjne Windows i Unix, można instalować napędy LTO2 lub SDLT. Urządzenie jest wyposażone w interfejsy Fiber Channel i SCSI.

Dlatego bibliotekę można elastycznie rozbudowywać i instalować w niej od 1 do 18 napędów oraz od 30 do 577 gniazd. W pełnej konfiguracji w bibliotece można składować do 115 TB danych (bez kompresji), a jej przepustowość wynosi wtedy 2 TB na godzinę.

Biblioteka SL500 zawiera oprogramowanie Library Console Software do zdalnego zarządzania urządzeniem. Opcjonalnie można kupić oprogramowanie o nazwie ACSLS (Automated Cartridge System Library Software), które zwiększa funkcjonalność biblioteki. Produkt ma w swojej ofercie Comtegra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200