Modularna ochrona

Veracomp rozpoczął sprzedaż RealSecure Site Protector, modularnego systemu firmy Internet Security Systems (ISS), zaprojektowanego w odpowiedzi na nowe rodzaje zagrożeń hybrydowych.

Veracomp rozpoczął sprzedaż RealSecure Site Protector, modularnego systemu firmy Internet Security Systems (ISS), zaprojektowanego w odpowiedzi na nowe rodzaje zagrożeń hybrydowych.

Platforma udostępnia rozbudowane funkcje zarządzania w zakresie wykrywania i zapobiegania próbom ataku lub nieautoryzowanego dostępu do sieci teleinformatycznych.

Zobacz również:

  • Apple wydziela kolejne aplikacje od systemu iOS/iPadOS 16
  • Cisco opracowało chmurową platformę do monitorowania biznesowych aplikacji i usług
  • Amazon instaluje kamery AI do monitorowania swoich kierowców

RS Site Protector umożliwia zintegrowanie wszystkich informacji o zachowaniu całego systemu IT, pochodzących z różnych źródeł (np. z routerów, elementów aktywnych sieci, aplikacji, zapór ogniowych, skanerów, systemów klasy policy compliance). Informacje te mogą być następnie wykorzystane do dynamicznej konfiguracji systemu IDS, co ułatwia jego dostosowywanie do rzeczywistej funkcjonalności chronionych zasobów. System posiada otwartą architekturę, która umożliwia tworzenie własnych modułów wspomagających zarządzanie oraz interakcję z systemami zewnętrznymi (np. HP OpenView).

Zarządzane wszystkimi funkcjami systemu IDS odbywa się centralnie poprzez RS SiteProtector. Użytkownicy mogą kontrolować, monitorować i analizować zagrożenia w jednym ośrodku zarządzania. Ponadto, możliwe jest automatyczne monitorowanie i reakcja na wypadki naruszenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

Architektura modularna pozwalać ma na szybkie i proste dołączanie nowych aktualizacji na zasadzie “plug-and-play”.. Dodatkowo, klienci mają mieć szybszy dostęp do najbardziej aktualnych wersji oprogramowania korygującego, opracowanego przez firmę ISS w odpowiedzi na istniejące w danej chwili zagrożenia.

RS SiteProtector umożliwia zarządzanie nie tylko produktami firmy ISS (np. InternetScanner, BlackICE i RealSecure), ale również systemów innych producentów m.in. CheckPoint, Nokia, Cisco, Sun Microsystems.

Więcej informacji:

http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200