Modernizacja Zip

Iomega przygotowuje nowe, ulepszone wersje Zip 100 MB

Iomega przygotowuje nowe, ulepszone wersje Zip 100 MB.

Iomega zapowiada wprowadzenie do sprzedaży w III kwartale br. nowych modeli napędów Zip 100 MB. Będzie to ZipPlus i Zip w wersji dla notebooków.

ZipPlus ma być sprzedawany równolegle z dotychczas oferowanymi modelami Zip. Najważniejsze zmiany to wprowadzenie wyłącznika zasilania, uniwersalnego zasilacza sieciowego oraz nowego typu kabla połączeniowego, który jednocześnie zawiera złącza do portów równoległego i SCSI. ZipPlus będzie sprzedawany z bogatym zestawem pełnych wersji oprogramowania: Adobe PhotoDeluxe (edycja grafiki), WebBuddy firmy DataViz (program do obsługi dostępu do Internetu), ImageAXS firmy Digital Arts & Sciences (zarządzanie plikami graficznymi), NetCard firmy PictureWorks Technology (elektroniczne pocztówki) oraz Iomega RecordIt (tworzenie i edycja dyskietek Zip z nagraniami muzycznymi przy zastosowaniu technologii w czasie rzeczywistym). Nowy model napędu wykorzystuje standardowe dyskietki Zip 100 MB. Jego cena ma być ok. 50 USD wyższa od obecnie dostępnej wersji Zip.

Premiera napędu Zip dla notebooków zapowiadana początkowo na II kw. br. została opóźniona - Iomega informuje, że urządzenie pojawi się na rynku w tym roku w wersji ulepszonej w stosunku do planowanego wcześniej modelu, przede wszystkim będzie pracowało o 40% szybciej przy kopiowaniu plików pod systemem Windows 95 oraz pozwoli na odtwarzanie plików wideo i audio. Wyposażone je również w blokadę głowic, zwiększającą odporność na wstrząsy podczas przenoszenia notebooka, oraz funkcje oszczędnego korzystania z energii. Standardowym wyposażeniem napędów ma być program Iomega FileFit, umożliwiający zapis lub odczyt jednego pliku o wielkości wyższej niż 100 MB na kilku dyskietkach Zip. Napędy Zip dla notebooków będą wytwarzane przez firmy CNF Technologies oraz VST Technologies. Pierwsza będzie produkować CNF InnerBay Zip, przeznaczone do instalacji w komputerach przenośnych Compaqa, IBM i Toshiby (zapowiadana cena napędów to ok. 249 USD), natomiast VST Technologies - modele VST Zip100 dla notebooków Apple i IBM (ok. 299 USD).


TOP 200