Modemy V.92 od Creativa

Creative poszerzył ofertę o dwa modemy zgodne ze standardem V.92. Pierwszy z nich to urządzenie wewnętrzne PCI, a drugi zasilany jest z portu USB.

Creative poszerzył ofertę o dwa modemy zgodne ze standardem V.92. Pierwszy z nich to urządzenie wewnętrzne PCI, a drugi zasilany jest z portu USB.

Wśród nowych funkcji, którymi chwali się producent jest Quick Connect (ma przyczynić się do krótszego czasu zestawiania połączeń), kompresja V.44 i przesyłanie danych w stronę sieci z zastosowaniem kodowania PCM w celu zapewnienia szybszej transmisji i dystrybucji poczty elektronicznej. Kolejne funkcje charakterystyczne dla interfejsu V.92 (wymagane udostępnianie przez operatora tego typu transmisji) to możliwość odbierania rozmów telefonicznych bez utraty połączenia modemowego (funkcja Modem-on-Hold).

Zobacz również:

Modem Blaster V.92 PCI jest już dostępny w sprzedaży, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 28 USD + VAT.

Modem Blaster V.92 USB, dostępny w cenie 40 USD + VAT. Jego zaleta to brak wymogu dostarczenia do modemu oddzielnego zasilania z zewnętrznego zasilacza (wystarcza zasilanie z portu USB). został zbudowany na chipsecie Conexant i umożliwia transmisję danych, wiadomości faksowych oraz realizowanie rozmów telefonicznych. Obsługuje protokół V.90 przy szybkości transmisji 54 kb/s, a po pobraniu bezpłatnego uaktualnienia ze strony internetowej firmy Creative może zostać przystosowany do obsługi protokołu V.92

Więcej informacji:

http://www.creative.pl


TOP 200