Modemy HSDPA potrafią więcej

Huawei i Sony Ericsson zaprezentowały bezprzewodowe modemy HSPA (High-Speed Packet Access), które obsługują również inne funkcjonalności, takie jak np. GPS czy możliwość współpracy z kartami microSD.

Produkt firmy Huawei nosi nazwę E180, a Sony Ericsson nadał swoim modemom nazwy MD400 i MD400g. Są to urządzenia wyposażone w port USB (Universal Serial Bus), przypominające wyglądem standardowy pendrive. Modemy zawierają czytniki kart, a jeden z modemów Sony Ericcson obsługuje nawet funkcjonalność GPS (Global Positioning System).

Modemy HSDPA potrafią więcej

Funkcjonalność odbiornika GPS obsługuje modem MD400g, który zawiera również gniazdo na karty M2 Memory Stick Micro i microSD, dlatego może pełnić rolę dodatkowej pamięci. Modem MD400 jest prostszy - nie obsługuje funkcjonalności GPS, ale zawiera gniazdo na karty. Modemy zawierają odchylaną na bok antenę, która zwiększa ich czułość i wydajność oraz chroni złącze USB wtedy, gdy modem nie jest używany.

Modem Huawei o nazwie E180 ma 10 mm grubości i zawiera port na karty MicroSD. Urządzenie może pobierać dane z szybkością 7,2 Mb/s, a wysyłać je z szybkością 5,76 Mb/s. Modemy firmy Sony Ericsson mogą również pobierać dane z szybkością 7,2 Mb/s, ale wysyłają je z mniejszą szybkością 2 Mb/s.

Modemy MD400 i MD400g pojawią się na rynku w czwartym kwartale br. Modem E180 będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu.


TOP 200