Modemy ADSL Allied Telesyn

Allied Telesyn wprowadza modemy ADSL USB - AT-AR210 i AT-AR215 - przeznaczone do instalacji abonenckich CPE ($Customer Premises Equipment$).

AT-AR210 i AT-AR215 - to nowe modemy ADSL USB Allied Telesyn, przeznaczone do instalacji abonenckich CPE (Customer Premises Equipment). Ich cena wynosi ok. 180 USD.

Technologia ADSL coraz częściej jest wykorzystywana do świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do sieci w domach i biurach. Modemy ADSL drugiej generacji można zainstalować w ciągu kilku minut. Umożliwiają pobieranie danych z rzeczywistą przepływnością 8 Mb/s, o ile oczywiście oferuje ją usługodawca. Urządzenia mają sterowniki do wszystkich najważniejszych systemów operacyjnych.

Zobacz również:

AT-AR210 i AT-AR215 nie wymagają zasilaczy – prąd pobierają z portu USB komputera PC. Wystarczy podłączyć je do komputera, linii ADSL, załadować sterowniki na zasadzie „podłącz i pracuj” i ... przystąpić do pracy. Nie trzeba otwierać obudowy komputera, instalować kart rozszerzeń, stosować koncentratorów ethernetowych czy kart sieciowych. Instalacja nowych odbywa się podobnie w stacjonarnych pecetach, jak i w notebookach.

Modem AT-AR210 spełnia normę ADSL ITU Annex A (sygnalizacja amerykańska). Szybkie usługi ADSL są świadczone za pośrednictwem skrętek, takich jak w tradycyjnych usługach sieci telefonicznej, przy czym można jednocześnie korzystać z telefonu oraz Internetu.

Model AT-AR215 pracuje w standardzie ITU G.992.1 (G.dmt) Annex B, wykorzystywanym przez różnych usługodawców europejskich, w tym niemieckich, hiszpańskich i norweskich.


TOP 200