Modem dla małych biur

OfficePorte Voice umożliwia przesyłania głosu, danych i faksów.

OfficePorte Voice umożliwia przesyłania głosu, danych i faksów.

Microcom rozpoczęła sprzedaż na polskim rynku nowego modelu modemu zewnętrznego OfficePorte Voice, który umożliwia realizację wszystkich usług telefonicznych. OfficePorte pozwala nie tylko nawiązywać połączenia modemowe w celu transmisji danych komputerowych, ale także przesyłać faksy, realizować pocztę głosową i prowadzić równolegle z transmisją danych zwykłą rozmowę telefoniczną. Zestaw OfficePorte Voice składa się z małego zewnętrznego modemu o ciekawej konstrukcji, który może przesyłać dane z maksymalną prędkością 33 600 b/s oraz dwóch pakietów oprogramowania: Microcom Internet Starter Kit i pakietu FocalPoint. Pierwszy z nich zawiera aplikacje umożliwiające realizację łączności z Internetu (m.in. przeglądarkę WWW Mosaic), jednak prawdziwą perełką jest drugi z nich. FocalPoint to pakiet umożliwiający zarządzanie praktycznie wszystkimi funkcjami nowego modemu Microcomu.

Centrum sterowania

FocalPoint to zintegrowane "centrum sterowania" wyposażone w dialer, umożliwiający wybieranie numerów rozmówców bezpośrednio z komputera; książkę telefoniczną, w której umieszczać można wszystkie numery telefonów, pod które się dzwoni, oraz skrzynki głosowe, w których znajdują się wiadomości zostawione przez osoby dzwoniące. Oprogramowanie umożliwia stworzenie rozbudowanego systemu poczty głosowej, który może zawierać nawet tysiąc indywidualnych skrzynek głosowych - zabezpieczonych hasłem przed nie autoryzowanym dostępem. W ten sposób traktowane są nie tylko komunikaty głosowe, ale także faksy - mogą one trafiać od razu do odpowiednich skrzynek. Rola FocalPoint nie ogranicza się jednak wyłącznie do nagrywania komunikatów głosowych i odbierania faksów. Oprogramowanie może informować o nowych komunikatach czekających w skrzynce pocztowej danego użytkownika, wysyłając informację o fakcie na jego pager. Wszystkie funkcje realizowane są oczywiście za pośrednictwem modemu OfficePorte Voice. Pakiet pozwala także nawiązywać komunikację z BBS-ami i pracować w nich w trybie terminalowym. Do skrzynki danego użytkownika, oprócz komunikatów głosowych i faksów, może także trafiać poczta elektroniczna, o ile tylko użytkownik ten ma wykupione konto u dostawcy usług internetowych i odpowiednio skonfigurował on oprogramowanie FocalPoint.

Głos i dane

Ciekawą propozycją OfficePorte Voice jest możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmowy telefonicznej i przesyłania danych. Jest to możliwe dzięki implementacji w nowym produkcie Microcomu standardu V.61 i V.34Q. Rozwiązanie to umożliwia np. oprócz przesyłania danych między dwoma użytkownikami, także wymianę komentarzy na temat przygotowywanych dokumentów. Możliwość jednoczesnego transferu danych i prowadzenia rozmowy ma także duże zastosowanie np. w centrach wsparcia technicznego (technik może tłumaczyć działania, które wykonuje zdalnie na komputerze użytkownika wyposażonym w modem), firmach z licznymi oddziałami, a także u wszystkich grających w gry komputerowe za pośrednictwem modemu.

Obsługa głosu realizowana jest za pośrednictwem wbudowanego w modem mikrofonu i głośnika. Urządzenie wprowadza tu jeszcze jedno udogodnienie - wyposażone jest w technologię "wygładzania" dźwięku, co pozwala przekazywać go bez zakłóceń i pogłosu. Zaawansowany mechanizm autokorekcji sam dostosowuje parametry pracy urządzenia, tak by przekazywany dźwięk miał jak najlepszą jakość.

*****

OfficePorte Voice 33 600 bps

Informacje: Microcom, ul. Puławska 132/4, Warszawa, tel. (+22) 646 02 13, fax (+22) 646 02- 5,http://www.microcom.com.pl

Cena: ok. 795 zł.


TOP 200