Modem Alcatela dla Neostrady

Alcatel podpisał z Telekomunikacją Polską umowę na dostawę zestawów instalacyjnych dla Neostrady – usługi szybkiego i stałego dostępu do Internetu z zastosowaniem technologii ADSL. Firma planuje pierwsze dostawy sprzętowe w III i IV kwartale tego roku.

Zestaw instalacyjny przeznaczony do uruchomienia w domu usługi Neostrady (wcześniejsza nazwa Neostrada Plus) zawiera modem szerokopasmowy Alcatel Touch 330 ze złączem USB, rozdzielacz telefoniczny, kabel telefoniczny oraz dwa mikrofiltry pasmowe.

Korzystając z zestawu, samoinstalacja i uruchomienie usługi Neostrada stanie się prostsza za sprawą intuicyjnego interfejsu graficznego użytkownika, natomiast sama konfiguracja urządzeń dokonuje się automatycznie. Użytkownik nie musi więc posiadać wiedzy technicznej, a jedynie stosować się do poleceń pojawiających w kolejno wyświetlanych okienkach.

Modem SpeedTouch 330 jest przeznaczony dla klientów indywidualnych i telepracowników, którzy chcą korzystać z aplikacji – ale nie mają czasu na mozolne konfigurowanie systemu. Wszystkie parametry specyficzne dla sieci mogą być wstępnie skonfigurowane przez usługodawcę w oprogramowaniu hosta, dzięki czemu instalacja przez użytkownika odbywa się wedle zasady: podłącz i pracuj.

Zestaw SpeedTouch 330 wraz z oprogramowaniem jest zgodny z kilkoma systemami operacyjnymi, w tym z Windows (98, 98 SE, 2000, ME, XP), Mac OS (8.6, 9.0, X) oraz Linuxem. Zestaw wyposażony w interfejs USB do podłączenia komputera PC oraz złącze RJ-11do linii ADSL (ANSI, G.dmt, G.lite w trybie automatycznym i wybieranym), umożliwia odbieranie sygnałów przesyłanych w kierunku abonenta z szybkością do 8 Mb/s oraz nadawanie do sieci z przepływnością 832 kb/s.