Modem ADSL z punktem dostępu

Firma Trust oferuje rozwiązanie, które można śmiało nazwać "wszystko w jednym". Jest to modem ADSL, ruter, zapora i punkt dostępu noszący nazwę Trust 585A Wireless ADSL Modem-Router-Access Point.

Modem ADSL z punktem dostępu
Bezprzewodowy punkt dostępu przesyła dane z szybkością do 54 Mb/s, wspierając standardy 802.11g i 802.11b. Modem ADSL może przesyłać dane w kierunku do abonenta z szybkością do 8 Mb/s, a do centrali z szybkością do 1 Mb/s (zależnie od operatora telekomunikacyjnego). Użytkownik dostaje razem z urządzeniem oprogramowanie pełniące funkcję zapory, co zabezpiecza sieć przed intruzami. Bezpieczeństwo sieci zwiększa fakt, że urządzenie wspiera kodowanie danych zgodne ze standardem 64 i 128 bitowego klucza WEP.

Urządzenie może przesyłać dane drogą radiową na odległość od 30 do 100 metrów, wykorzystując częstotliwości 2,4 do 2,4835 GHz dostępne na 13 europejskich kanałach.

Zintegrowany ruter/punkt dostępu zawiera cztery łącza STP (Ethernet 10/100) umożliwiające podłączenie do stałej sieci kablowej. Urządzenie obsługuje protokół NAT (Network Address Translation) i protokół sieciowy DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol).

Produkt będzie dostępny na rynku polskim pod koniec lipca. Sugerowana cena detaliczna (z VATem) - 859 zł. Więcej informacji na stroniehttp://www.trust.com/13783 .


TOP 200