Mod-Tap zmienił nazwę na Molex Premise Networks

Zmiana nazwy z Mod-Tap na Molex Premise Networks to wynik pełnej konsolidacji z firmą Molex, która w lipcu 1994 r. przejęła Mod-Tap.

Zmiana nazwy z Mod-Tap na Molex Premise Networks to wynik pełnej konsolidacji z firmą Molex, która w lipcu 1994 r. przejęła Mod-Tap. W Polsce zmiana nazwy zbiegła się z rozpoczęciem budowy nowej fabryki firmy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE) w Tczewie. Budowana w Tczewie fabryka zastąpi działającą od 1993 r. w Starogardzie Gdańskim. Nowa fabryka w SSE Tczew ma produkować, tak jak dotychczas, okablowanie wszelkiego typu, w tym kable miedziane i światłowody. Zajmie się także montażem szaf przemysłowych. Znajdzie w niej zatrudnienie dotychczasowa załoga fabryki w Starogardzie Gdańskim. Otwarcie nowego zakładu zaplanowano na 15 lutego 2000 r.

Koszt pierwszego etapu tej inwestycji oszacowano na kilka mln USD. Fabryka będzie zatrudniać ok. 300 osób. "Ze względu na to, że polski oddział Molex Premise Networks stanowi centralę na całą Europę Środkową i Wschodnią, jej produkcja będzie przeznaczona na pozostałe rynki tego regionu. Produkujemy także pewne elementy na potrzeby fabryk w innych krajach" - mówi Artur Czereszko, prezes polskiego oddziału Molex Premise Networks.

Według zapewnień Artura Czereszko, zmiana nazwy nie będzie powodować żadnych negatywnych skutków dla dotychczasowych klientów, partnerów i dystrybutorów Mod-Tap. Firma nie będzie wymagała ponownej certyfikacji partnerów w związku ze zmianą nazwy. Otrzymają oni nowe certyfikaty ze zaktualizowaną nazwą firmy. Do 1 października br. firma planuje także wymienić wszystkie broszury informacyjne, materiały promocyjne oraz opakowania i oznaczenia towarów z logo Mod-Tap na nowe, mające logo Molex Premise Networks.


TOP 200