Mocny come back firmy BlackBerry

Podczas gdy wszystkim wydawała się, że firma BlackBerry właściwie spasowała i nie będzie się już liczyć na rynku smartfonów, postanowiła wrócić do gry. Zaprezentowała kolejny androidowy smartfon, który w opinii specjalistów może się okazać dla wielu użytkowników – szczególnie biznesowych – bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Urządzenie nosi nazwę KEYone i posiada oczywiście to, co jest charakterystyczne dla smartfonów tej firmy. Nietrudno się domyśleć, że jest to fizyczna klawiatura. Wielu ekspertów jest zdania, że KEYone może być prawdziwym hitem na bardzo wymagającym rynku smartfonów klasy „enterprise”.

Urządzenie jest nieco szersze i grubsze od smartfona Samsung Galaxy S8. Jego wymiary to 14,9 cm na 7,2 cm na 0,94 cm. Podczas gdy w większość produkowanych obecnie smartfonów wszystkie cztery rogi są mocno zaokrąglone, w smartfonie KEYone tylko dolne rogi ma ją taki kształt.

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów
  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023

Ramka smartfona, który zawiera ekran Gorilla Glass 4 o przekątnej 4,5 cala zdolny wyświetlać obrazy z rozdzielczością 1080 x 1620 pikseli- jest wykonana z aluminium. Tył ważącego 178 gramów smartfona jest wykonany z materiału przypominającego skórę, co nadaje mu bardzo atrakcyjny wygląd.

BlackBerry instaluje w smartfonie, pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1, procesor Snapdragon 625, 3 GB pamięci RAM i pamięć masową o pojemności 32 GB.

Smartfon zawiera solidną baterię o pojemności 3505 mAh, która pozwala użytkownikowi używać urządzenie bez konieczności jej doładowywania przez ok. siedem godzin.

KEYone jest reklamowany jako smartfon dla firm i ma trafić na rynek pod koniec maja. Będzie go wtedy można kupić również w Polsce. Wiadomo już nieoficjalnie, że trzeba będzie za niego zapłacić ok. 3 tys. złoty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200