Mobyland przygotowuje się do startu

Spółka, która pod koniec ubiegłego roku otrzymała częstotliwość telefonii komórkowej GSM1800 przygotowuje się do świadczenia usług. Operator zapowiada, że ruszy w drugiej połowie roku.

Przygotowania do wejścia na rynek mają zacząć się dopiero w maju. Mobyland zajmie się rekrutacją pracowników, wyborem dostawcy sprzętu i finalizacją rozmów w sprawie połączenia sieci z jednym z operatorów telefonii komórkowej. Z informacji Pulsu Biznesu wynika jednak, że operator ma już ambitne plany - do 2013 r. chce mieć 5-8 proc. rynku, czyli około 2,5 mln abonentów i przychody rzędu 2 mld zł. Pieniądze na pokrycie kosztów marketingu i budowy sieci operator chce pozyskać od strategicznych udziałowców i z kredytu.

Na razie Mobyland prowadzi rozmowy z operatorami komórkowymi w sprawie roamingu krajowego i planuje inwestycje w budowę własnej sieci. Pierwsze maszty mają stanąć w trzecim kwartale, a budowa ponad 2 tys. ma potrwać trzy lata - czytamy w PB. Choć niektórzy sceptycznie patrzą na plany kolejnego operatora, analitycy dają mu szansę na sukces na miarę P4, operatora sieci Play.


TOP 200