Mobilny czytnik RFID

Zajmująca się technologią RFID firma RF Code udostępniła przenośny czytnik aktywnych metek RFID, który umożliwia wynajdywanie zasobów wyposażonych w metki RFID z pomocą powszechnie używanych urządzeń podręcznych.

Czytnik M220 przechwytuje sygnały z aktywnych metek RFID, transmitowane w paśmie o częstotliwości 433 MHz, i przekazuje te dane za pośrednictwem Bluetooth do urządzenia BlackBerry firmy Research In Motion, handheldów Windows Mobile lub laptopów. Jak do tej pory urządzenia dysponujące podobnymi możliwościami były dość drogie, np. handheldy przemysłowe Symbol Technologies (oddział Motoroli). M220 kosztuje 995 USD.

Firma RF Code od pięciu lat oferuje stacjonarny czytnik metek RFID i technologia w nim stosowana została wykorzystana w nowym czytniku mobilnym.

Podobne konstrukcje mobilnych czytników metek aktywnych, działających w pasmach 433 i 303 MHz, są spodziewane od innych dostawców, takich jak Wavetrend Technologies czy Axess International. Inni dostawcy technologii RFID, operującej poprzez Wi-Fi, uważają, że metki oparte na Wi-Fi zbyt szybko zużywają baterie zasilające.

Mobile Reader M220 jest zasilany z baterii i może odbierać komunikaty z 100 metek RFID na sekundę z odległości do 60 metrów. Urządzenie waży 162 gramy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200