Mobilne płatności w banku

Bank UniCredit wybrał First Data na dostawcę technologii do płatności mobilnych. Uruchomiony właśnie pilotażowy program płatności mobilnych i internetowych kodami QR działa w systemie First Data Mobile Gateway.

Mobilne płatności w banku
Współpraca europejskiego konsorcjum finansowego, do którego w Polsce należy Pekao SA, i First Daty pozwoli bankowi na oferowanie nowych usług płatniczych i pomoże zbudować zintegrowany system procesowania transakcji płatniczych dla konsumentów.

Aplikacja zastosowana przez UniCredit pozwala m.in. na akceptację różnych metod płatności online za pośrednictwem komputera PC. Obecnie program działa we Włoszech i pozwala na gromadzenie oraz wymianę kodów QR między sprzedawcami i konsumentami w celu procesowania płatności. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje standard PCI.

Dodatkowo, aby minimalizować ryzyko towarzyszące wprowadzaniu danych kart kredytowych lub debetowych podczas każdej transakcji, rozwiązanie First Data dla kodów QR jest wyposażone w usługi towarzyszące, takie jak: kupony, oferty promocyjne, możliwość dokonania płatności za bilety czy rachunki. Usługi te mają na celu zachęcenie konsumentów do używania nowych narzędzi i budowanie lojalności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200