Mobilne płatności w Orange

Od 1 lutego wszyscy abonenci Orange mogą korzystać z usługi Płać Komórką. Mobilne płatności w oparciu o system mPay pomogą m.in. w opłatach za bilety komunikacji miejskiej, a także w parkowaniu w płatnych miejskich strefach.

Mobilne płatności w Orange to odpowiedź Centertela na rosnące zainteresowanie płaceniem z komórki. W dużych miastach bywają problemy z szybkim zakupem biletu autobusowego, a dzięki mPay każdy posiadacz komórki może zrobić to przy użyciu telefonu.

Podobna możliwość była w Orange dostępna już wcześniej. Teraz jednak nie trzeba już dzwonić pod wskazany przez firmę płatny numer. W usłudze Płać Komórką kody można wpisać samodzielnie, szybko i bez dodatkowych opłat. Obecnie z nowego rozwiązania korzystają użytkownicy w Warszawie, Lublinie i Białymstoku. Niebawem podobna oferta Orange pojawi się również w Krakowie.

Zobacz również:

  • UE wprowadza ułatwienia dla sektora fintech
  • Nowe technologie są koniecznym warunkiem rozwoju

Usługa Płać Komórką pomoże też w parkowaniu. Nie zawsze mamy przy sobie drobniaki, a telefon z reguły nas nie opuszcza. Już dziś za parkowanie w płatnych miejskich strefach, przez komórkę zapłacić można w Bydgoszczy, Grudziądzu, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Nysie, Ostrowie Wlkp, Warszawie i Kielcach.

Celem Orange jest dalszy rozwój mobilnych płatności. Systemy podobne do mPay w USA i Europie Zachodniej coraz częściej używane są w restauracjach i kawarniach (Przeczytaj również: "Opłaty mobilne w Starbucks")

Więcej informacji o usłudze, a także użyteczne skróty dla klientów, znaleźć można na oficjalnej stronie systemu mPay.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200