Mobilne nowości AMD

Producent zaprezentował nowe modele procesorów Athlon i Duron przeznaczone dla komputerów przenośnych. Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się komputery wykorzystujące te układy.

Koncern AMD wprowadził na rynek dwa nowe modele swoich procesorów przeznaczonych do montażu w komputerach przenośnych. Do sprzedaży trafiły Athlon 4, taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz oraz Duron 950 MHz. Procesory Athlon 4 wyposażone są w 128 KB pamięci cache pierwszego poziomu i 256 KB L2 cache. Częstotliwość taktowania szyny systemowej wynosi 200 MHz. Mobilne Durony dysponują zaś 128 KB L1 cache i 64 KB L2 cache. Nowe układy AMD pojawią się w notebookach jeszcze w tym roku wykorzysta firma Compaq, montując je w komputerach przenośnych z serii Presario.

Na koniec IV kwartału AMD zapowiada kolejne mobilne procesory. Na rynek trafią Athlon 4 1,3 GHz oraz Duron 1,2 GHz. W I kwartale przyszłego roku mają zaś pojawić się w sprzedaży zarówno "przenośne" Athlony działające z prędkością 1,5 GHz, jak i Durony taktowane zegarem o częstotliwości 1,3 GHz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200