Mobilne AI od Microsoftu

Usprawnień przeglądarek Microsoftu ciąg dalszy. Dziś firma ogłosiła funkcjonalności związane z AI w mobilnych wersjach Bing i Edge. Zmiany również objęły aplikację Skype.

fot. Pixabay

Od niedawnego ogłoszenia implementacji AI w wyszukiwarkach Bing i Microsoft Edge, firma nie zwalnia tempa. Kolejne zmiany są naturalną konsekwencja rozpoczętej rewolucji. Bo skoro – jak podaje Microsoft – 64% wyszukiwań odbywa się na telefonach komórkowych, to dlaczego nie ma tam jeszcze technologii OpenAI? Już jest. Amerykański gigant właśnie potwierdza te zmiany.

Aplikacja mobilna Bing, dostępna od dziś na iOS i Android, ma oferować zupełnie nowe doświadczenie użytkownikom. Stuknięcie ikony Bing w dolnej części aplikacji spowoduje uruchomienie sesji czatu, w której można się angażować na wszystkie te same sposoby, co na komputerze stacjonarnym. W nowej aplikacji dodano jedną z najbardziej pożądanych przez społeczność użytkowników funkcji - głos. Dostępna na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych funkcja wyszukiwania głosowego zapewnia większą wszechstronność w sposobie podawania zapytań i otrzymywania odpowiedzi z Bing. Ponadto, osoby mające dostęp do podglądu będą mogły korzystać z nowego doświadczenia Bing ze strony głównej aplikacji mobilnej Microsoft Edge.

Zobacz również:

  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody
  • Pierwsza aplikacja stworzona przez ChatGPT trafia do AppStore
  • Polacy stworzyli algorytm AI łączący klasyczną algorytmikę z uczeniem maszynowym

To nie koniec nowości, ponieważ startuje też zasilany sztuczną inteligencją Bing dla Skype'a, który ma podczas rozmów wspierać np. wyszukiwanie i sugerowanie oczekiwanych rozwiązań (podróż, pogoda, miejsca itp.).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200