MobiTrust wejdzie na NewConnect

Spółka MobiTrust zostanie przekształcona w spółkę akcyjną i do końca roku zadebiutuje na rynku NewConnect. Debiut, który jest powiązany z realizacją projektu Bezpiecznego Mobilnego Podpisu Elektronicznego, ma nastąpić w drugiej połowie br.

Decyzję o wejściu na rynek NewConnect podjęli 28 marca Wspólnicy spółki. Obecnie większościowym inwestorem MobiTrust jest grupa One-2-One. Nie jest jednak wykluczone, że w ciągu trzech najbliższych lat One-2-One sprzeda wszystkie posiadane 49,01% udziałów w MobiTrust. "Zarząd spółki One-2-One traktuje inwestycję w Mobitrust jako inwestycję długofalową i istotną z punktu widzenia grupy kapitałowej One-2-One i zamierza nadal wspierać spółkę w jej rozwoju. Jednocześnie, Zarząd One-2-One nie wyklucza sprzedaży części lub wszystkich posiadanych udziałów, a w przyszłości akcji, w spółce MobiTrust w ciągu najbliższych 36 miesięcy" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

Według opublikowanych informacji wejście na rynek NewConnect jest elementem strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Pozyskany kapitał ma zostać przeznaczony m.in. na realizację projektu Mobilnego Podpisu Elektronicznego. Autorskie rozwiązanie firmy MobiTrust wykorzystuje możliwości nowoczesnych kart SIM oraz komórkowej transmisji danych. Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że mobilny podpis znajdzie szerokie zastosowanie w administracji i bankowości, gdzie umożliwi usprawnienie procedur i zastąpi stosowane obecnie metody uwierzytelniania transakcji. Całkowite koszty realizacji projektu oszacowano na ok. 2,8 mln zł. Część potrzebnych środków (1,2 mln zł) będzie pochodziła z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt ma zostać zrealizowany w połowie br.

Zobacz również:

Więcej o Bezpiecznym Mobilnym Podpisie Elektronicznym:

Elektroniczny podpis z komórki za pół roku

Komórka najlepszym dokumentem?


TOP 200