Mniejszy przychód Yahoo!

W wyniku spadku zainteresowania reklamami online przychód Yahoo! w I kwartale br. wyniesie jedynie 180 mln USD. Firma zapowiada redukcję zatrudnienia.

Potwierdziły się przewidywania co do wyników finansowych Yahoo! w pierwszym kwartale rozrachunkowym. W tym okresie firma osiągnęła obrót rzędu 180 mln USD, natomiast zysk wyniósł 7,6 mln USD. Stanowi to znaczący spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem ub.r., to kiedy przychód Yahoo! wynosił 230 mln USD. Na spadek obrotów firmy miało wpływ mniejsze zainteresowanie firm umieszczaniem reklam w serwisach Yahoo! Działalność reklamowa stanowi najbardziej istotną pozycję w strukturze przychodów firmy.

Kierownictwo Yahoo! poinformowało, że w związku z ograniczeniem kosztów działalności w ciągu 30 dni zredukuje liczbę 3500 osób zatrudnionych w firmie o ok. 12%. Wyniki finansowe ogłoszono już po zamknięciu wczorajszych sesji giełdowych, nie wiadomo jeszcze jaki wpływ będą miały na cenę akcji firmy.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200