Mniejsze bezrobocie w Europie

Poziom bezrobocia w Unii Europejskiej obniżył się w czerwcu br. do 8,1%. Polska ma ciągle największe bezrobocie wśród krajów Unii, dwukrotnie wyższe od średniej.

Jak podaje Eurostat, stopa bezrobocia w Unii Europejskiej obniżyła się w czerwcu br. do 8,1%, z 8,2% w maju br. W krajach Unii w czerwcu bez pracy pozostawało 17,7 mln osób, w tym 11,5 mln w 12 krajach strefy euro.

Polska niestety po raz kolejny okazuje się liderem tej niewesołej statystyki (16%), Eurostat uznał za ważne podkreślić, że w naszym kraju bez pracy jest niemal co trzecia osoba w wieku 18-25 lat. Drugie miejsce zajmuje Słowacja (15,1%), a trzecie Francja (8,7%). Najmniejsze bezrobocie występuje w Holandii (3,8%), Danii (3,9%) i Irlandii (4,4%).

Zobacz również:

  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

Stopa bezrobocia w strefie euro wynosiła 7,8% i obniżyła się drugi miesiąc z rzędu (odpowiednio z 7,9% w maju i 8% w kwietniu). Największe spadki bezrobocia odnotowano w krajach bałtyckich, w Estonii i na Litwie.

Poprawa sytuacji na europejskim rynku pracy to zasługa silniejszego eksportu do szybko rozwijających się krajów Azji. Wydaje się także, że rosnąć będzie popyt wewnętrzny. Poziom optymizmu odnośnie rozwoju spraw gospodarczych w krajach strefy euro osiągnął poziom najwyższy od 5 lat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200