Mniejsza strata Nortela

Przychody kanadyjskiego koncernu w IV kw. 2001 r. będą mniejsze, niż zakładano i wyniosą 3,47 mld USD. Nortel jednocześnie zmniejszy stratę i ograniczy planowane redukcje etatów. Dzięki podjętej restrukturyzacji koncern spodziewa się powrotu do rentowności już w I kw. 2002 r.

Kanadyjski koncern w IV kw. 2001 r. spodziewa się mniejszych przychodów, niż pierwotnie zakładano. Firma zanotuje jednocześnie mniejszą stratę, niż prognozowali analitycy. Zarząd Nortel Networks poinformował, że przychody firmy za okres październik-grudzień 2001 r. wyniosą, ok. 3,47 mld USD. Będą one ponad 2,5 razy mniejsze od obrotów jakie Nortel wypracował w IV kw. ubiegłego roku (8,82 mld USD). Przewidywana strata sięgnie 2 mld USD. (3,5 mld USD w III kw. br.).

Redukcje etatów w Nortel Networks będą jednak mniejsze od planowanych. Na początku przyszłego roku koncern będzie zatrudniać 48 tys. pracowników (92 tys. w styczniu 2001 r.). W ciągu całego roku liczba pracowników miała zostać ograniczona o połowę, do 45 tysięcy. Kanadyjski producent sprzętu telekomunikacyjnego spodziewa się, że wyniki przeprowadzonej restrukturyzacji zauważalne będą już w I kw. przyszłego roku. Koszty w tym okresie mają zostać ograniczone do poziomu, który pozwoli koncernowi przekroczyć próg rentowności, a przychody ze sprzedaży w każdym kolejnym kwartale mają być większe od 4 mld USD.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Pełny raport finansowy za IV kw. Nortel przedstawi w połowie stycznia 2002 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200