Mniej na usługi, więcej na bezpieczeństwo

W 2002 roku wydatki na IT wzrosną o 2-proc. w USA i o 4-proc. w Europie, wynika z raportu przygotowanego przez Merrill Lynch. Według analiz, szefowie działów IT do najpilniejszych potrzeb zaliczają zakup rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej.

Wydatki na IT w 2002 r. wzrosną jedynie o 2% w USA i o 4% w Europie - takie wnioski wynikają z raportu Merrill Lynch, opracowanego na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród szefów działów informatycznych w amerykańskich i europejskich przedsiębiorstwach. Wstępnie oszacowano też wzrost wydatków na IT w roku 2003. Według ankietowanych wyniesie on około 8 - 9% (ok 7% w USA i ok 12% w Europie).

Według raportu w 2002 r. duże amerykańskie i europejskie firmy najczęściej przeznaczać będą środki na zabezpieczenia infrastruktury informatycznej. Dopiero kolejną pozycję na liście inwestycji zajmą systemy ERP, wdrożenia systemów e-biznesowych, rozwiązania do zarządzania składowaniem danych oraz wdrożenia i uaktualnienia platform sieciowych (głównie Windows 2000).

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Zdaniem specjalistów z Merrill Lynch, w przyszłym roku o 3% spadną wydatki na usługi, za to wzrosną nakłady na rozwiązania SAN (o 12%), oprogramowanie (3,6%), serwery (1,8%) i jedynie 0,5% na rozwiązania telekomunikacyjne. Budżety przeznaczone na zakup komputerów biurkowych będą o 1,5% mniejsze niż w zeszłym roku. Większość klientów korporacyjnych deklaruje jednak, że w 2002 r. dokona modernizacji większości posiadanych komputerów lub zakupu nowych zestawów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200