Mniej komputerów w Europie

Według raportu firmy Gartner w III kw. w Europie Zachodniej sprzedano 11% zestawów komputerowych mniej niż w poprzednich miesiącach. W regionie EMEA spadek sprzedaży był nieco mniejszy i wyniósł 6%.

W Europie sprzedaje się coraz mniej komputerów - wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Gartner. W Europie Zachodniej w III kw. tego roku sprzedano aż o 11% tych zestawów komputerowych mniej niż w poprzednich miesiącach. Spadek sprzedaży komputerów osobistych, choć nie tak znaczny, zanotowano również w Europie Środkowej i Wschodniej, na Środkowym Wschodzie oraz Afryce - w tych regionach w lipcu, sierpniu i wrześniu sprzedano łącznie o 6% mniej komputerów PC niż w drugim kwartale 2001 r.

Analitycy Gartnera zbadali również dynamikę sprzedaży największych koncernów komputerowych - m.in. Compaq, Dell Computer, Fujitsu Siemens, Hewlett-Packard oraz IBM. Z tej grupy jedynie Dell'owi udało się w trzecim kwartale zwiększyć sprzedaż - u reszty pozostała na dotychczasowym poziomie.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200