Mniej informatyki

Poznański Talex wprowadza na polski rynek zintegrowany system bankowy - Ovation kanadyjskiej firmy Prologic.

Poznański Talex wprowadza na polski rynek zintegrowany system bankowy - Ovation kanadyjskiej firmy Prologic.

Z roku na rok coraz mniej firm teleinformatycznych prezentuje ofertę na Targach Wyposażenia Banków Inter Bank, odbywających się równolegle z Forum Kapitałowo-Finansowym "Twoje Pieniądze".

Oprogramowanie dla licznie reprezentowanych na warszawskiej imprezie biur maklerskich, banków i towarzystw ubezpieczeniowych przedstawiły ComArch SA z Krakowa, SA z Rzeszowa, Sp. z o.o. z Bydgoszczy i Talex Sp. z o.o. z Poznania. Zabrakło największych, m.in. wrocławskiej Elby CSB SA i warszawskiego Softbanku SA.

Krakowski ComArch, jako jedyny na targach, zaprezentował system obsługi funduszy emerytalnych - EFOS. Od przyszłego roku fundusze te, a jest ich już 15, mają obsługiwać II filar reformy ubezpieczeń społecznych. Zdaniem przedstawicieli firm programistycznych, odwiedzających targi, towarzystwa biorące udział w reformie ubezpieczeń szukają odpowiednich rozwiązań informatycznych.

Kolejny zintegrowany

Jedną z ciekawszych nowości zaprezentowanych podczas targów Inter Bank '98 przez Talex był zintegrowanego system bankowy Ovation kanadyjskiej firmy Prologic. Przeznaczony jest on zarówno do obsługi klientów indywidualnych, jak i bankowości hurtowej. Pracuje, co jest raczej nietypowe dla tego typu rozwiązań, w środowisku Windows NT, korzystając z bazy danych SQL Server Microsoftu. Według zapewnień producenta, system może obsłużyć nawet 9 mln rachunków.

Sześcioosobowy zespół pracowników firmy Talex pracuje nad lokalizacją i polonizacją systemu. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, prowadzone są już rozmowy z kilkoma bankami krakowskimi, poznańskimi i warszawskimi, dotyczące sprzedaży Ovation.

Talex wraz z polskim oddziałem Informixa, BEA Systems i poznańskim Polsoftem, zorganizował grupę firm, która ma oferować polskim bankom rozwiązania zastosowane w Wielkopolskim Banku Kredytowym SA. Będzie to aplikacja bankowa Polsoftu, monitor transakcyjny BEA Systems i system zarządzania bazą danych Informixa. Talex miałby zająć się wdrożeniem i doradztwem.


TOP 200