Mniej czasu na zbudowanie takiej potęgi potrzebował tylko Facebook

Pod koniec zeszłego tygodnia analitycy wycenili wartość rynkową Tesli na 900 miliardów USD, a wczoraj przekroczyła ona magiczną granicę jednego bln USD. Tym samym Tesla stała się drugą tak szybko rozwijającą się firmą na świecie, którą wyprzedza pod tym względem tylko Facebook.

Foto: Craig Adderley/Pexels

Akcje Tesli wzrosły w październiku o prawie jedną trzecią dzięki rekordowym zyskom i złożeniu u niej przez firmę Hertz zamówienia na dostawę ponad 100 tys. elektrycznych samochodów. Szacuje się, że firma – która została założona 18 lat temu - może w tym roku sprzedać prawie 1 mln elektrycznych samochodów i przez kilka następnych lat wolumen sprzedaży tego typu pojazdów może rosnąć w tempie 50% rocznie.

Facebook potrzebował 17 lat na to, aby osiągnąć to samo (w czerwcu tego roku został wyceniony na kwotę przekraczającą 1 bln USD), wyprzedzając pod tym względem o wiele lat korporację Alphabet, która osiągnęła taki wynik po 21 latach.

Zobacz również:

  • ZEA na poważnie włączyły się do wyścigu o sztuczną inteligencję. Poznajcie model Falcon
  • Tesla obniżyła ceny i zwiększyła sprzedaż o 36%

Do klubu firm wycenionych na więcej niż 1 bln USD należą też Amazon, Apple i Microsoft, które trafiły do niego odpowiednio po 24. latach, 44. lata i 46. latach po ich założeniu. Wartość Tesli wzrosła w poniedziałek aż o 11%, a Musk jest teraz najbogatszym człowiekiem na świecie i posiada majątek warty ponad 250 miliardów dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200