Mitsubishi HC2000 - projekcja wysokiej klasy

ProAUDIO-AVT wprowadza na polski rynek nowy projektor firmy Mitsubishi Electric - model HC2000. Jest to "flagowy" produkt japońskiego producenta, przeznaczony dla najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego.

Mitsubishi HC2000 - projekcja wysokiej klasy

Projektor Mitsubishi HC2000

HC2000 to projektor wykonany w technologii DLP, który wykorzystuje pojedynczy 0,8-calowy układ DMD o rozdzielczości W-XGA 1280x720 z mikrolustrami odchylanymi o 12 stopni oraz 8-segmentowe koło barwne o zmiennej prędkości obrotowej, zawierające po dwa segmenty czerwone, jasnozielone, niebieskie i ciemnozielone. Układ ten ma zapewniać wyjątkowy współczynnik kontrastu sięgający 3600:1, poszerzać spektrum barw odbieranych przez widza, dawać wrażenie żywych i prawdziwych kolorów, jak również reprodukukować prawdziwą czerń przy prezentowaniu filmów. Podczas prezentacji z wykorzystaniem HC2000, użytkownik może wybrać prędkość, z jaką wiruje koło barwiące układu DLP. Prędkość standardowa optymalizuje obraz pod kątem liniowości stopniowania kolorów; prędkość zwiększona o 25 procent redukuje z kolei niestabilność kolorów.

Źródłem światła w projektorze Mitsubishi HC2000 jest 250-watowa lampa UHP o żywotności 3000 godzin, która zapewnia prezentację obrazów z jasnością 700 ANSI lm. Jest to wystarczająca wartość dla domowych zastosowań, umożliwiająca długotrwałe i nie męczące wzroku oglądanie filmów. Dla zapewnienia swobody w doborze miejsca, urządzenie wyposażono w układ lens shift oraz 50-stopniową regulację zniekształceń trapezowych w pionie i w poziomie. Obiektyw projektora wyposażony jest w elektryczną regulację ostrości i zoomu, pozwalającą na wyświetlanie ostrych obrazów o przekątnych od 50 do 250 cali. Układ optyczny zoptymalizowany jest również pod kątem odprowadzenia ciepła od układów narażonych na przegrzanie. Zastosowanie nowej konstrukcji wentylatorów pozwala na niemal bezgłośną pracę projektora (23 dBA w trybie Low oraz jedynie 28dBA w trybie Normal).

Pomimo, że projektor projektowano głównie z myślą o zastosowaniu w systemach kina domowego i współpracy z sygnałami wejściowymi standardów wideo (m.in. NTSC, PAL, SECAM, HDTV, DVD), to urządzenie współpracuje również z sygnałami komputerowymi PC o rozdzielczościach do 1600x1200. W trosce o jakość obrazu HC2000 wyposażony został w algorytmy regulacji temperatury barw (5 trybów), jak również w układy podwajania linii, korekcji gamma i jednorodności kolorów. Cechą charakterystyczną projektora HC2000 jest bogato wyposażony panel przyłączeniowy zawierający złącza: DVI-I, DVI-D, RGBHV (5xBNC), komponent, kompozyt, S-Video oraz RS-232.

Dla uproszczenia obsługi systemu kina domowego projektory HC2000 dostarczane są w komplecie z programowalnym pilotem zdalnego sterowania, mogącym sterować dodatkowo dwoma innymi urządzeniami (np. DVD i amplituner).

Projektor wyceniono na 22999 zł.


TOP 200