MirrorStore replikuje tanim kosztem dane

StorageTek zaczął produkować urządzenie, które pozwala użytkownikom drogich dysków tworzyć lustrzane kopie danych i zapisywać je na swoje tanie macierze linii D Series lub na stacje pamięci masowych oparte na technologii ATA.

Urządzenie nosi nazwę MirrorStore i jest serwerem linuksowym wyposażonym w specjalne oprogramowanie do replikowania danych i wykonywania ich lustrzanych kopii. Oprogramowanie zaprojektowano w oparciu o technologię IPStor, która została opracowana przez partnera StorageTek, firmę Falconstor. Rozwiązanie ma tę zaletę, że użytkownicy mogą chronić dane nie oglądając się na różne technologie replikowania stosowane przez poszczególnych dostawców pamięci masowych.

Jeśli użytkownik zechce przechowywać dane z zastosowaniem technologii Fibre Channel na macierzy dyskowej D Series - co jest dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż kopiowanie danych na drogie urządzenie produkowane przez EMC (Symmetrix lub DMX), IBM (Shark) lub HDS (Lightning), może do tego celu użyć urządzenia MirrorStore, które utworzy lustrzane kopie wolumenów i zapisze je na macierzy D Series.

Aby tę samą operację wykonać jeszcze tańszym kosztem, dane można replikować na jedną z popularnych stacji pamięci masowej StorageTek wyposażonych w dyski ATA.

StorageTek uważa, że urządzenie MirrorStore spowoduje, iż dyski twarde ATA wkroczą szerszą ławą do dużych centrów danych. Firma informuje jednocześnie, że kolejna wersja jej technologii EchoView (archiwizowanie i odzyskiwanie danych), stosowana obecnie w stacjach pamięci masowych wyposażonych w wewnętrzne dyski SCSI, zostanie wprowadzona do macierzy dyskowych wyposażonych w dyski ATA.

Dystrybutorem produktów StorageTek jest na rynku polskim Veracomp (http://www.veracomp.pl ).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200