Ministerstwo Administracji będzie bezpłatnie udostępniać adresy IP

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uzyskało w holenderskiej organizacji RIPE NCC (Réseaux IP Européens Network Coordination Centre) status LIR (Local Internet Registry) umożliwiający przydzielanie publicznych adresów IP z puli będącej w jego dyspozycji.

Dzięki uzyskaniu przez MAC statusu LIR w RIPE NCC, ministerstwo ma możliwość bezpośredniego wnioskowania o pule publicznych adresów internetowych IPv4 oraz IPv6 oraz ich dysponowania w sposób niezależny od dostawców internetowych oraz operatorów telekomunikacyjnych.

Jednostki administracji publicznej, które chcą uzyskać publiczne adresy IPv4 lub IPv6 mogą występować za pośrednictwem MAC o przydzielenie potrzebnej puli adresowej bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zobacz również:

  • iPad jako komputer - czy to użyteczne narzędzie dla biznesu?

RIPE NCC pełni w Europie rolę wyłącznego regionalnego rejestru internetowego i sprawuje pieczę nad poprawnym i zoptymalizowanym gospodarowaniem publicznymi adresami internetowymi IPv4 oraz IPv6.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200