Minister łączności zdymisjonowany

Macieja Srebro zastąpi Tomasz Szyszko. Zdaniem premiera, zmiana na tym stanowisku przyspieszy liberalizację rodzimego rynku telekomunikacyjnego i szybko doprowadzi do wprowadzenia praw zgodnych ze standardami Unii Europejskiej.

Premier zdymisjonował ministra łączności Macieja Srebro - podała agencja Reuters. Zastąpi go Tomasz Szyszko reprezentujący taka samą opcję polityczną, jak zdymisjonowany minister (ZChN-AWS).

Reuters przytacza słowa premiera Jerzego Buzka, który stwierdził, że "nowy minister jest posłem i łatwiej mu będzie wprowadzić w życie nowe przepisy dotyczące łączności". T. Szyszko ma szybko przystosować polskie prawa telekomunikacyjne do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej.

M. Srebro piastował urząd od prawie roku. Agencja przypomina, że początkowo planował przyspieszenie liberalizacji rynku telekomunikacyjnego, obiecując zdemonopolizowanie rynku międzynarodowych w 2001 r. Wycofał się on jednak z tej obietnicy, po tym jak niektórzy przedstawiciele rządu zarzucili mu, że może to obniżyć wartość Telekomunikacji Polskiej SA, która przechodzi prywatyzację.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200