Miniaturowy nadajnik optyczny

Intel zaprezentował miniaturowy nadajnik optyczny TXN17201/9 Multi-Mode XPAK, działający z szybkością 10 Gb/s, przeznaczony do instalacji w wielomodowych sieciach światłowodowych w ośrodkach Data Center.

Urządzenie pozwala połączyć światłowodem systemy archiwizujące, składowania danych i serwery aplikacji ośrodka za pomocą 10-gigabitowego Ethernetu lub 10-gigabitowego łącza Fibre Channel. Koszt wytwarzania proponowanych elementów nadawczych jest o połowę niższy od rozwiązań dotychczasowych, a ponadto zużywają one 2/3 mniej prądu i są wymiarowo również o 2/3 mniejsze.

Podczas konferencji Intel Developer Forum Intel zademonstrował rozwiązania pamięci masowych, wykorzystujące niskonapięciowy procesor Intel Xeon 1,6 GHz, o dużej mocy obliczeniowej i niewielkich rozmiarach. Własności te preferują używanie tych procesorów do zastosowań związanych ze składowaniem danych, do sieciowych pamięci masowych i do komputerów obsługujących tego typu sieci.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Nowy rekord prędkości internetu jest dwa razy szybszy od poprzedniego
  • Mroczne sekrety zarządzania danymi

Skalowalny układ procesora korzysta z hiperwątkowości zadań (Hyper-Threading), która sprawia, że jeden fizyczny procesor widoczny jest jako dwa układy logiczne, które mogą wykonywać zadania równolegle, współdzieląc jedynie zasoby.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200