Miniaturowa pamięć NAS

Użytkownicy ceniący miniaturyzację będą mogli niedługo kupić najmniejszą na świecie pamięć masową NAS. LinkStation Mini składa się z dwóch 2,5-calowych dysków o pojemności 500 GB, a jego producentem jest firma Buffalo Technology.

Miniaturowa pamięć NAS
Dyski mają taki sam rozmiar jak te instalowane w notebookach, dlatego cała pamięć jest bardzo mała (ma 13,5 cm długości, 8 cm szerokości i 4 cm grubości) i waży tylko 500 gramów. Urządzenie jest ciche (nie ma wentylatora) i zawiera port Gigabit Ethernet, który służy do podłączenia pamięci do sieci. LinkStation Mini ma też port USB, do którego można dołączyć dodatkową pamięć, zwiększając pojemność stacji do ponad 1 TB. Pamięć obsługuje również technologię RAID (poziom 1 lub 0).

Urządzenie (zgodne z systemami Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 i Mac OS wersja 10.3.9 i późniejsze) obsługuje protokoły sieciowe TCP/IP i AppleTalk, a dostęp do plików może być realizowany przy użyciu protokołów SMB, FTP i HTTPS. Pamięcią można zarządzać przy użyciu interfejsu WWW (protokół HTTP). Producent dołącza do pamięci oprogramowanie firmy Memeo (backup danych).

LinkStation Mini wejdzie na rynek w maju i będzie kosztować ok. 1100 zł.


TOP 200