Miniaturowa VIA ze sprzętowym dekodowaniem DivX

VIA opracowała nową serię miniaturowych płyt Epia SP Mini-ITX, które wyposażone są w zintegrowane procesory C3 oraz chipset CN400 potrafiący m.in. sprzętowo dekodować materiał MPEG-4.

Urządzenia zostały skonstruowane z myślą o zastosowaniach w produktach elektroniki użytkowej. Przypomnijmy, że format Mini-ITX ma wymiary 17x17 cm. Chipset CN400 sprzętowo dekoduje materiał MPEG-2 oraz 4. Dodatkowo pozwala na jednoczesne dekodowanie sprzętowe dwóch strumieni MPEG-2 lub MPEG-2 i MPEG-4.Zainstalowany na płycie procesor C3 taktowany jest z częstotliwością 1,3 GHz i współpracuje z pamięciami DDR266/333/400. Zintegrowany rdzeń graficzny to S3 UniChrome Pro IGP pozwala na redukcję zniekształceń blokowych powstałych w procesie kompresji materiału wideo jak również wyświetlanie obrazu bez przeplotu na nowoczesnych ekranach TV.

Mostek południowy to VT8237, który obsługuje m.in. porty USB 2.0, FireWire, napędy Serial ATA-150, 6-kanałowy kontroler audio oraz pełni rolę kontrolera RAID.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200