Mineral Midrange zadebiutuje na rynku NewConnect

Akcje spółki Mineral Midrange, świadczącej usługi w zakresie doradztwa i wdrożeń, niebawem trafią na alternatywny rynek obrotu instrumentami finansowymi. Mineral Midrange jest największym w Polsce dystrybutorem firmy Cognos.

Spólka podpisała umowę z firmą Capital One Advisers. Jej eksperci będą doradzali Mineral Midrange w zakresie planowania strategicznego, przygotowania oferty oraz debiutu na NewConnect. Dalsze etapy współdziałania przewidują stałe doradztwo w zakresie Corporate Governance i wsparcie procesu realizacji założeń strategicznych. "Debiut giełdowy to dla Mineral Midrange jednocześnie naturalny etap rozwoju, jak i możliwość jego przyśpieszenia. Zapowiadany przez analityków boom na rynku IT stwarza doskonałe warunki dla inwestycji w akcje spółek tego sektora, a dla nich samych perspektywy znacznego zwiększenia liczby realizowanych kontraktów" - powiedział Marcin Muszyński, prezes Capital One Advisers.

NewConnect to alternatywny, zorganizowany rynek obrotu instrumentami finansowymi, prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych poza rynkiem regulowanym. W swoich założeniach NewConnect jest rynkiem podwyższonego ryzyka, finansującym rozwój przede wszystkim małych spółek o przewidywanej kapitalizacji ok. 20 mln zł. Koszty związane z notowaniem na rynku NewConnect są niższe, w porównaniu z GPW. Emitentów obowiązują również złagodzone obowiązki informacyjne. Aktualnie na rynku tym notowanych jest 11 spółek, a łączna wartość obrotów od początku istnienia rynku (30 sierpnia br.) to ponad 112 mln zł.

Firma Mineral Midrange - poza działalnością konsultingową - świadczy także usługi związane z wdrożeniami rozwiązań Business Intelligence, Enterprise Planning oraz Corporate Performance Management. Rozwiązania oferowane przez Mineral Midrange to systemy do raportowania, systemy wspomagające proces planowania i budżetowania oraz integracji i konsolidacji danych finansowych. Spólka współpracuje m.in. IBM i Microsoft, a do grona jej klientów należą m.in. PolCard, Raiffeisen Bank i Deloitte Central Europe.

Aktualizacja: 11 października 2007 16:56

Wstępne szacunki finansowe zakładają, że wartość emisji wyniesie kilka milionów złotych. Debiut Mineral Midrange na NewConnect planowany jest na styczeń 2008 r. Aktualnie trwają działania związane z przekształceniem Mineral Midrange w spółkę akcyjną.

Mineral Midrange zamierza stać się najważniejszym partnerem Cognos w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka chce zainwestować środki uzyskane z emisji akcji na NewConnect na wejście na rynki Europy Zachodniej. Jak mówią przedstawiciele Mineral Midrange, firma realizuje już kilka projektów dla dużych korporacji europejskich. Dodatkowe fundusze mają być także przeznaczone na zwiększenie kompetencji w dziedzinie outsourcingu i tworzenia rozwiązań międzyaplikacyjnych, a także rozbudowę posiadanej infrastruktury IT i zasobów kadrowych w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200