Miliony użytkowników, jeden wybór. Rozwiązania chmurowe Microsoft coraz popularniejsze

Senetic Zainteresowanie usługami chmurowymi rośnie w zawrotnym tempie. Coraz więcej firm dostrzega ich potencjał i rolę w rozwoju. Rynek powoli zaczyna rozumieć, że to już nie tylko trend, ale inwestycja w przyszłość, w której nie ma miejsca na przestarzałe rozwiązania sprzętowe. O powodach, dla których warto zastanowić się nad chmurą opowiadają specjaliści z firmy Senetic.

Miliony użytkowników, jeden wybór. Rozwiązania chmurowe Microsoft coraz popularniejsze
Kierunek rozwoju nowoczesnych technologii jest zauważalny w najnowszym raporcie przygotowanym przez analityków z instytutu Gartnera. Zgodnie z prognozą w 2017 roku rynek usług chmurowych zanotuje 18-procentowy wzrost z 209,2 miliardów dolarów do 246,8. Globalny trend jest widoczny także w wynikach firmy Microsoft. Tylko w ubiegłym roku liczba aktywnych subskrybentów Office 365, usługi usprawniającej działanie firm, wyniosła aż 85 milionów i ma sporą szansę na przekroczenie 100 milionów w najbliższych miesiącach. Oferowana efektywność i prostota wpisują się w ewoluujące pojęcie miejsca pracy, któremu daleko od tradycyjnego modelu biurka ze stojącym na nim komputerem. Nowe realia dyktują wydajni pracownicy ceniący swobodę i kreatywność, bez względu na wykorzystywane urządzenia czy czas i miejsce pracy. To do nich należy przyszłość i to na ich potrzeby odpowiadają innowacyjne rozwiązania chmurowe. Rosnący popyt generuje również zapewniany poziom bezpieczeństwa, niższa cena i komfort.

Office przydatny 365 dni w roku

Office 365 to znane aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher i Access w zawsze aktualnych wersjach, subskrypcja na wielu urządzeniach – zarówno PC, jak i smartfonach czy tabletach, biznesowa poczta Exchange Online, 1 TB na wirtualnym dysku OneDrive, sprawna komunikacja ze Skype for Business oraz łatwe współdzielenie plików na platformie SharePoint. Usługa z powodzeniem uzupełnia codzienną pracę kilkudziesięciu milionów użytkowników na całym świecie. Pozwala mieć biuro zawsze pod ręką, niezależnie od tego czy pracuje się z domowego komputera, czy ze smartfona, siedząc w kawiarni na drugim końcu świata. To także współdzielenie dokumentów w czasie rzeczywistym i ich płynny obieg. Oferowane wiadomości błyskawiczne, telekonferencje i wideokonferencje skutecznie skracają dystans, usprawniając realizację projektów.

Miliony użytkowników, jeden wybór. Rozwiązania chmurowe Microsoft coraz popularniejsze
Klasyczne pakiety biurowe są coraz częściej wypierane przez elastyczne plany Office 365. Wybór skrojonego na miarę, idealnie dopasowanego rozwiązania realnie wpływa na rozwój firmy. W rzeczywistości, w której nie ma czasu na błędy, a większość projektów ma być gotowa na wczoraj, kompleksowa usługa łącząca wszystkie potrzeby współczesnych organizacji wpisuje się w ich funkcjonowanie. Bez ograniczeń, wysokich kosztów i konieczności zakupu wybranych programów – tłumaczy Konrad Nieboj, Microsoft Cloud Team Leader z firmy Senetic, która jest w czołówce partnerów Microsoft. – Z Office 365 wszystkie potrzebne do efektywnego prowadzenia biznesu informacje są zawsze pod ręką. Niezależnie od tego, czy prowadzące dany projekt osoby przebywają w tym samym budynku, czy na innych kontynentach, współpraca przebiega tak samo sprawnie. Nieograniczony dostęp do dokumentów, kontaktów oraz korespondencji ułatwia i przyspiesza działanie – dodaje.

Azure – wyższy komfort, więcej możliwości

Równie istotnym elementem rozwoju rynku chmurowego jest rozwiązanie Microsoft Azure, z którego korzysta aż 80 procent firm z rankingu Fortune 500. To profesjonalna platforma usług w chmurze, która pozwala na uruchamianie maszyn wirtualnych, baz danych SQL czy tworzenie kopii zapasowych zasobów bez ryzyka awarii i problemów z eksploatacją sprzętu. – Przedsiębiorcy zaczynają dojrzewać do inwestycji w przyszłość i coraz chętniej przesiadają się na Azure. Szukając alternatywy, skupiają się głównie na opartych na Azure rozwiązaniach backupu, Disaster Recovery, maszynach wirtualnych, bazach danych czy gotowych środowiskach deweloperskich (Java, PHP i wiele innych). Coraz więcej klientów zwraca się do nas już nie tylko z pytaniami o usługi chmurowe, ale z decyzją o chęci wdrożenia ich w swoich firmach. Dzięki doświadczeniu naszych inżynierów i ścisłej współpracy z Microsoft dobieramy rozwiązania Azure tak, by optymalnie spełniały potrzeby danego klienta oraz pomagały wyeliminować potrzebę zakupu klasycznego serwera. Coraz częściej spotykamy się z pozytywnym zaskoczeniem klientów – zarówno w sferze funkcjonalności, jak i kosztów proponowanych przez nas rozwiązań. To dla nas dodatkowa motywacja do popularyzowania chmury – podkreśla Krystian Mularczyk, Cloud Solutions Project Manager z firmy Senetic.

Nie inwestuj – korzystaj!

Rozwiązania chmurowe to także nowe spojrzenie na płatności. Office 365 jest dostępny w subskrypcji miesięcznej i rocznej, w zróżnicowanych pod względem możliwości planach. Cena podstawowej wersji wynosi mniej niż 20 zł/miesiąc. Model subskrypcyjny zapewnia elastyczność, pozwala na modyfikowanie licencjonowania np. gdy do zespołu dołączają nowi pracownicy. Równie komfortowy jest system płatności Azure, który działa podobnie jak doładowania telefonu na kartę prepaid – wystarczy kupić voucher i zdecydować, na co przeznaczy się dostępne środki.

Profesjonalne wsparcie

Chmura zapewnia nieograniczone czasem i miejscem możliwości działania. Aby je w pełni wykorzystać, warto postawić na solidnego, doświadczonego partnera, który zapewni kompleksowe wsparcie – od stworzenia licencji, przez wdrożenie, szkolenia i pomoc. Dzięki współpracy z Senetic wszystko przebiega wyjątkowo szybko, bez ingerencji w codzienne działania pracowników. Firmę wyróżniają wysokie kwalifikacje, wieloletnie doświadczenie zespołu oraz rekomendacje zadowolonych klientów. Więcej informacji można znaleźć na https://office365.senetic.pl/.

Materiał stworzony przy współpracy z:

Senetic