Migracja z OS/2 do Windows NT

Firma NCR oznajmiła o opracowaniu zestawu programów wspomagających przenoszenie aplikacji ze środowiska IBM OS/2 do Windows NT firmy Microsoft.

Firma NCR oznajmiła o opracowaniu zestawu programów wspomagających przenoszenie aplikacji ze środowiska IBM OS/2 do Windows NT firmy Microsoft.

Programy te były przeznaczone początkowo głównie dla użytkowników serwerów NCR Systemu 3000 opartych na procesorach Intela. W opinii analityków bostońskiej Aberdeen Group, wśród 50 tys. użytkowników serwerów posługujących się OS/2, wpływ na decyzję o przejściu na system Windows NT mogą mieć takie jego cechy, jak: lepsze funkcje zarządzania, wieloprocesorowość i wyższy poziom bezpieczeństwa. Wg wyników badań Aberdeen Group, istnieje silne zainteresowanie systemem NT wśród dużych firm (pierwszy 1000 w rankingu czasopisma Fortune) szczególnie takich, które używają OS/2 jako platformy dla określonej bazy danych czy też jako środowiska dla opracowywania aplikacji.

Jednym z pierwszych użytkowników oprogramowania NCR stał się Commonwealth Bank of Australia, po podjęciu decyzji o zastąpieniu kilku tysięcy systemów OS/2 przez Windows NT.

Pomimo twierdzeń firmy NCR, że wielu użytkowników, szczególnie w bankowości i handlu, już wyraziło zainteresowanie migracją z OS/2 do NT, opinie analityków i użytkowników co do potrzeby tej migracji są podzielone. Wielu uważa OS/2 za środowisko bardziej stabilne i funkcjonalnie bogatsze aniżeli rodzący się dopiero Windows NT. Czekają oni z decyzją ewentualnej zmiany systemu do czasu, gdy NT będzie bardziej dojrzałym systemem lub też chcą pozostać przy firmie IBM jako kompleksowym dostawcy systemów operacyjnych, baz danych i sprzętu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200