Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii w Kielcach

Parki technologiczne, instytucje naukowe i firmy zainteresowane rozwijaniem pomysłów biznesowych prezentują swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii Inno-Tech Expo, które w czwartek rozpoczęły się w Kielcach.

Impreza zainaugurowana w halach wystawienniczych Targów Kielce – które są jednym z organizatorów imprezy - potrwa do soboty.

Wystawa ma ułatwić współpracę pomiędzy firmami, które na co dzień tworzą i rozwijają najnowsze osiągnięcia techniki, inwestorami oraz instytucjami naukowymi - poinformowało biuro prasowe targów.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzcę konkursu OVHcloud Startup Program Showcase
  • Raport FAA dotyczący startu statku SpaceX Starship opóźniony
  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu

W czwartek, w dniu otwartym dla partnerów branżowych, młodzi projektanci - w ramach tzw. Demo Day - prezentują swoje innowacyjne pomysły na biznes potencjalnym inwestorom. Wśród zgłoszonych projektów są m.in.: platforma informatyczna ułatwiająca koordynację pracy w firmie, elektroniczne biuro prasowe, gra logiczna na tablety i smartfony oraz mobilny robot przemysłowy.

Piątek i sobota to dni otwarte dla publiczności. Odwiedzający wystawę będą mogli uczestniczyć w pokazach i warsztatach nowych technologii.

Swoje wynalazki zaprezentują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Połańca, Staszowa, Ożarowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Będą to m.in.: wypalarka plazmowa, giętarka tworzyw sztucznych, bezpieczna laska dla niewidomych, lokalizator osób zaginionych, urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej i urządzenie do otwierania okien umiejscowionych na dużej wysokości.

Krajową Giełdę Wynalazczości Studenckiej zorganizowała w ramach targów Politechnika Świętokrzyska. Studenci-wynalazcy przedstawią rozwiązania zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca i zarejestrowane już w Bazie Danych Wynalazków Studenckich. Są wśród nich: elektroniczny system zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą oraz wielofunkcyjne urządzenie do nauki chodzenia i pływania dla małych dzieci. Zaplanowano też spotkanie twórców wynalazków z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

W ramach targów odbędzie się także konferencja poświęcona wpływom nowych technologii na konkurencyjność w biznesie.Organizatorami Inno-Tech Expo są: Targi Kielce, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii i firma Com Creation.

autor: PAP,  źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200